• screenshot-2019-07-02-at-14-02-34

Saaremaa valla Hariduse 13 koolihoone rekonstrueerimise arhitektuurikonkurss

Saaremaa vald on kuulutanud välja Kuressaares, Hariduse 13 koolihoone sisearhitektuuri ja arhitektuuri konkursi.

Saaremaa vald koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kutsub arhitekte ja sisearhitekte osalema Kuressaares, Hariduse 13 koolihoone sisearhitektuuri ja arhitektuuri konkursil.

Arhitektuurse ideekonkursi eesmärk on parima tervikliku ideekavandi, kontseptsiooni ja visiooni leidmine Saaremaa Ühisgümnaasiumi (tulevikus (Kuressaare) põhikool) hoonekompleksi rekonstrueerimiseks.

Uue põhikoolihoone lahendus ja selle ümber tekkiv avalik linnaruum peavad olema arhitektuuriliselt kõrgetasemelised ja arvestama kaasaegsete nõudmistega koolikeskkonnale.

Hoone peab võimaldama viia läbi erinevaid õppetegevusi, soodustama kaasaegse õppe metoodika kasutuselevõttu, pakkuma erinevaid paindlikke õppimis- ning suhtluskeskkondi.

Väljapakutud lahendus peab olema teostatav optimaalsete kuludega, realistlik, ruumisäästlik ja nutikas. Kool peab järgima liikuma kutsuva kooli põhimõtteid.

Ootused õpikeskkonnale on eelkõige avaratel auditooriumidel ja nooruslikul disainil ning akadeemilisel ja õpilasi toetaval õpikeskkonnal, mis kannaksid edasi kooli traditsioone ja väärtusi.

Võistlusfondi suuruseks on 23 000 eurot.
Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse käigus sõlmitava lepingu eeldatavaks maksumuseks on 350 000 eurot (koos käibemaksuga).

Projekti ehitusmaksumuseks on planeeritud 5,7 miljonit (koos käibemaksuga).

Dokumendid leiab siit.

Ideekonkursi žüriisse kuulub Helle Kahm (Saaremaa valla abivallavanem), Viljar Aro (Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktor), Inga Raukas (volitatud arhitekt-ekspert, tase 8), Andres Lember (volitatud arhitekt, tase 7), Mark Grimitliht (Saaremaa vallaarhitekt).

Võistlus on avalik ja üheetapiline.
Võistlustööd tuua Eesti Arhitektide Liidu kontorisse Tallinnas, Põhja pst 27A. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 7. oktoober 2019 kell 15.00.

Lisainfo Mark Grimitliht, vallaarhitekt, mark.grimitliht@saaremaavald.ee.


Info

Korraldaja: Saaremaa vald

Korraldaja e-post: mark.grimitliht@saaremaavald.ee

Korraldaja telefon: +372 452 5044

Tähtaeg: 2019-10-07 15:00