Eesti Sisearhitektide Liidu 2021 aastapreemia nominendid on selgunud!

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia konkursile laekus tänavu 56 tööd, mille seast valis žürii välja 15 nominenti. Tänavuse žürii koosseisu kuulusid: sisearhitektid Ville Lausmäe ja Maarja Valk-Falk, arhitekt Koit Ojaliiv, kuraator Karen Jagodin ning Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie. Kolm aastapreemiate laureaati kuulutatakse välja 9. detsembril toimuval Eesti Arhitektuuripreemiad 2021 auhinnatseremoonial.

Sümpoosion SISU 2022 kuraatorivõistlus

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) korraldab konkursi leidmaks kuraator(id) SISU 2022 sümpoosionile SISU on Eesti sisearhitektuuri ja ruumiloome valdkonna suursündmus, mis…

Interiors Tennis Cup

Reedel, 27. augustil toimub järjekorras juba viies sisearhitektide ja arhitektide tenniseturniir Interiors Tennis Cup.

ESLi juhatuse ja nõukoja valimiste tulemused on selgunud

Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) üldkogu valis uue juhatuse esimehe Reio Raudsepa ja juhatuse, koosseisus Pille Lausmäe-Lõoke, Maarja Valk-Falk, Liis Lindvere ja Marje Karu.

Sisearhitekti kutsetaotluste vastuvõtmine ja menetlemine on ajutselt peatatud.

Seoses Riigikohtu 17.05.2021 üldkogu otsusega (3-18-1432) on ajutiselt peatatud sisearhitekt, tase 6, diplomeeritud sisearhitekt, tase 7, volitatud sisearhitekt, tase 7 ja sisearhitekt-ekspert, tase 8 kutsetaotluste vastuvõtmine ja menetlemine. 

Rahvusvaheline sisearhitektuuri päev on neljandat aastat au sees ka Eestis

Rahvusvahelise Sisearhitektide Föderatsiooni (IFI) poolt ellu kutsutud rahvusvahelist sisearhitektuuri päeva (maikuu viimane laupäev) tähistatakse igal aastal kogu maailmas. Viimased neli aastat on tänu viimistlus- ja sisustusvaldkonna tipptegijatele (Axor, Interstudio, Lincona, Moodne Valgustus, Muster, Softrend) selle päeva tähistamine au sees ka Eesti sisearhitektide ja sisearhitektuuri valdkonnaga seotud osapoolte seas.

Tartu kohtumaja sisearhitektuurivõistlus on avatud

Riigi Kinnisvara kuulutas välja sisearhitektuurivõistluse Tartu kohtumaja rekonstrueerimiseks, et leida maja  kasutusfunktsioonile sobivaim sisearhitektuuriline lahendus. Esmakordselt on peatöövõtjaks sisearhitekt – roll, millega kaasneb suurem valiku- ning loominguvabadus. 
Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) juhatuse esimees Pille Lausmäe-Lõoke tõdes, et 2018. aastal kokku lepitud   projekteerimisvaldkonna pädevuse jaotuse hea   tava kohaselt  vastutab sisearhitekt  kogu projekti sisearhitektuuri osa eest ja see annab ESL-le võimaluse teha Riigi Kinnisvaraga koostööd hea ühiskondliku ruumi loomisel. „Renoveerimist vajavatele hoonetele uue sisekujunduse loomisel on tööpõld suur ning lähiaastatel on sündimas kindlasti mitmeid huvitavaid koostööprojekte,“ lisas Lausmäe-Lõoke.

Selgusid Eesti Arhitektuuripreemiad 2020 laureaadid

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ning loomeliidud Eesti Arhitektide Liit, Eesti Sisearhitektide Liit ja Eesti Maastikuarhitektide Liit andsid välja tänavused arhitektuuripreemiad, millega tunnustati Eesti arhitektuurivaldkonna väljapaistvamaid saavutusi, teoseid ja nende autoreid.

Eesti Arhitektuuripreemiad 2020 auhinnatseremoonia toimub tänavu virtuaalselt!

Seoses koroonaviiruse levikuga toimub auhinnatseremoonia tänavu virtuaalselt ja saali kutsutakse ainult laureaadid. 

ESL aastapreemia 2020

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominendid on selgunud! Konkursile laekus 42 tööd, mille hulgast žürii valis välja 15 nominenti ja nendest omakorda 3 preemiasaajat.
Tänavuse konkursi töid hinnanud žürii koosseisu kuulusid: sisearhitektid Mari Koger, Kaire Kemp-Tišler ja Toomas Korb, arhitekt Kalle Komissarov ning kunstiteadlane Evelyn Fridolin.

Interiors Tennis Cup 2020 turniiri võitis Madis Eek

28. augustil toimus Tondi Tennisekeskuses paarismängu formaadiga, aga individuaalse punktiarvestusega tenniseturniir Interiors Tennis Cup 2020, millest võttis osa kokku 21 (sise)arhitekti.Turniiri võitis Madis Eek (AB Eek & Mutso), teisele kohale platseerus Urmas Arike (Arhitekt Urmas Arike) ning kolmanda koha pälvis Reet Sepp (Joonprojekt).

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2020 konkurss

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) jätkab oma pikaaegset traditsiooni ning kuulutab välja aastapreemia konkursi. Konkursitööde esitamise tähtaeg: 10. august 2020 kell 23:59:59.

Sisearhitektuuri nädal 2020

Kuue interjöörivaldkonna tipptegija eestvedamisel toimub kolmandat korda Sisearhitektuuri nädal, mille eesmärk on tähistada rahvusvahelist sisearhitektuuri päeva (25.05). See aasta on programm olude sunnil vähendatud formaadis ja digitaalsete veebiseminaride vormis, kuid ettekanded sellegipoolest väga inspireerivad.

Seoses eriolukorraga on ajutiselt muudetud loometoetuse taotlemise tingimusi

Seoses eriolukorraga on ajutiselt muudetud loometoetuse taotlemise tingimusi. Toetusele ei toimu konkurssi, kõik, kes seaduse mõistes toetusele kvalifitseeruvad ja selleks avalduse esitavad, toetust ka saavad, kuni selleks jätkub toetuse maksjatel rahalisi vahendeid. Kultuuriministeeriumil ja loomeliitudel on nii tava- kui eriolukorras võimalik määrata loometoetusi vaid nii kaua, kuni selleks jätkub riigieelarvest eraldatud raha.

Kultuuriministeeriumi abipakett katab kultuurivälja vältimatuid kulusid

Kultuuriministeerium töötab välja abimeetmeid kultuurisektori eri valdkondadele, et kompenseerida vältimatuid kulusid, mille katteallikas on kriisi tõttu kadunud. Samuti on kavas toetada eriolukorras sissetuleku kaotanud füüsilisi isikuid. Kultuuri- ja spordivaldkonna abipaketi suurus valitsuse koostatud 2,62 miljardi euro suuruses lisaeelarves on 25 miljonit eurot.

Arstiabi kriisiolukorras

Info viirusega seotud küsimuste korral ja ka tavapärase ambulatoorse abi leidmiseks. Haigekassa tasub ravikindlustamata inimeste koroonaviirusega seotud kulud.

MKM lõi ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.

IFI Global Awards Program

Kategoorias WORK võitis kulla Lutheri masinasaal HG Arhitektuur (arhitektid Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi).

Leila Pärtelpoeg on Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali elutööpreemia laureaat.

Leila Pärtelpoeg pälvis Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali elutööpreemia parima asjatundjana Eesti ajalooliste interjööride vallas.

ESLi juhatus kohtus EV õiguskantsleriga

ESLi juhatus kohtus 8. jaanuaril õiguskantsleriga.

Home Concept Porcelanosa – esimene esindussalong Baltikumis ootab külla!

Home Concept Porcelanosa on ühe tuntuima viimistlus- ja sisutusmaterjali tehase, Porcelanosa Grupo, esimene esindussalong Baltikumis. Ootame teid külla Pärnu mnt 141 (Delta Plaza)!

Tartus jagati 2019. aasta arhitektuuripreemiaid

6. detsembril Tartus Kammivabrikus toimunud pidulikul auhinnatseremoonial jagati välja tänavused arhitektuuripreemiad, millega tunnustati Eesti arhitektuurivaldkonna säravamaid tegijaid, teoseid, loovmõtteid ja edendajaid.

Kohtumine Skandinaavia sisearhitektidega

20. novembril toimus Stockholmis Skandinaavia sisearhitektide kohtumine. ESLi esindas juhatuse aseesimees Reio Raudsepp.

SISSE! Harjumaa Kohtuhoone

Eesti Sisearhitektide Liit viib huvilised sisearhitektuuri aastapreemiale nomineeritud hoonete sisse, et koos sisearhitekti ja tellijaga uurida Eesti parimat sisearhitektuuri.
Ringkäigud toimuvad 4 korda aastas, eelregistreerimisega.

Arhitektuuripreemiate auhinnatseremoonia toimub täpselt kuu aja pärast – reedel, 6. detsembril Tartus

Soeta pilet ning planeeri Tartu külastus juba nüüd! Auhinnatseremoonia algab reedel, 6. detsembril Tartus Kammivabrikus kell 19, uksed avatakse kell 18, järelpidu toimub samas kuni 2ni öösel.

Eesti Arhitektuuripreemiad 2019 auhinnatseremoonia ja uus veeb

Eesti Arhitektuuripreemiad 2019 auhinnatseremoonia toimub reedel, 6. detsembril Tartus, sündmuskeskuses Kammivabrik.

 • img_8122
 • img_8091
 • img_8092
 • img_8120
 • img_8205

Liidu toetajaliige MASS teavitab: Miks rotangmööbel nii populaarne on?

Kas mäletad piltidel olevat mööblit? Aasta oli siis umbes 1992-1995. Pea kõikidest koosolekuruumidest võis leida rotangpalmist valmistatud kontoritoole. Praegustel mööblimessidel…

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2019 nominendid

Eesti Sisearhitektide Liidu seekordsele aastapreemia konkursile laekus rekordiline arv töid –  94. Viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid sisearhitekt Vertti Kivi (Soome), sisearhitekt Liis Tarbe, sisearhitekt Eeva Masso, arhitekt Karli Luik ja kunstiteadlane Leele Välja on oma otsused teinud ning valinud välja 25 nominenti ja nende hulgast omakorda 4 preemiasaajat.

Arhitektuuripreemiatele on tänavu nomineeritud 65 tööd

Arhitektuurivaldkonna loomeliidud ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital valisid välja 2019. aasta arhitektuuripreemiate nominendid, kellest parimaid autasustatakse aasta lõpus Tartus toimuval auhinnatseremoonial. Nominentide hulka pääsesid mitmed avalikud objektid ja linnaväljakud, restoranid, bürood, eramud ja näitused.

 • _DSC8871_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8876_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8877_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8879_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8880_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8891_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8906_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small
 • _DSC8910_Kairi_Rand_Rummu_lasteaed_10072019_small

ESLi heategevusprojekt Rummu lasteaias

Eesti Sisearhitektide Liit koos toetajaliikmetega jätkab lasteaedade olukorrale tähelepanu juhtimist ja juba neljandat korda remonditakse suveperioodil heategevuslikus korras mõni halvas korras lasteaia rühmaruum. Senini tehtu on meie eesmärgi täitnud, sest kauniks kujundatud lasteaia ruume on märgatud ja hakatud varasemast rohkem huvi tundma lasteaedade kujundamise vastu.

Urmo Vaikla osales 26.-30. juunil IFI juhatuse koosolekul Brasiilias Sao Paolos.

IFI (Interior Federation of Interior Architects/Designers) juhatuse liikmena osales Urmo Vaikla käesoleva juhatuse viiendal istungil Sao Paulos 26. juuni –…

EKA sisearhitektuuriosakonna lõputööde kaitsmised

Magistritööde kaitsmised toimuvad neljapäeval, 06. juunil Eesti Kunstiakadeemias, Põhja puiestee 7, ruumis A405 ja bakalaureusetööde kaitsmised toimuvad 10.-11. juuni Põhjala tehases (Marati 5, Tallinn).

Sisearhitektuuri nädalal jagati INJUsid

Kuue interjöörivalkdonna tipptegija eestvedamisel toimus teist korda Sisearhitektuuri nädal (20.-25.05), mille eesmärk on tähistada rahvusvahelist sisearhitektuuri päeva (25.05). Harivaid seminare…

SISU 2019: Sisearhitektid kutsuvad pöörama tähelepanu terviklikule ruumikogemusele ja materjalidele meie ümber

Eesti Sisearhitektide Liit koostöös Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnaga korraldavad 12.-14. juunini endise Põhjala kummitoodete tehase ruumides Marati tänaval V rahvusvahelise sisearhitektuuri sümpoosioni SISU 2019_Tegelik / Actual, mis toob Tallinnasse disainerid, kunstnikud ja valdkonna teoreetikud-pedagoogid, kes tegelevad inimskaalalise ruumi loomise ja uurimisega.

Loovisikute appihüüd: Kes on minu teose autor?

9. mail Kultuurikeskuse Kaja toimunud Kontaktiööl toimus vestluspaneel “Loovisikute appihüüd: Kes on minu teose autor?”. Ühiselt arutleti Riigihangete seadusest tuleneva autoriõiguse ja sellega kaasnevatel teemadel. Pille Lausmäe rääkis sisearhitektidele olulistest lähtekohtadest riigihangete koostamisel. ESL ja RKASe koostöö jätkub. Rahandusministeerium on algatanud RHS muutmise väljatöötamise kavatsuse, millele ESL on lisanud omapoolsed ettepanekud.

ESLi nõukoja uus esimees on Helen Oja

2. mail  kogunes ESLi nõukoja uus koosseis, mis uue põhikirja järgi koosneb 11 liikmest. Nõukoja esimeheks valiti ühehäälselt Helen Oja.

SISU 2019 kannab pealkirja “Tegelik / Actual” ja toimub juuni keskpaigas Tallinnas

Eesti Sisearhitektide Liit korraldab 12. – 14. juunini 2019 Tallinnas Põhjala tehases rahvusvahelise sisearhitektuuri sümpoosioni.

Konkurss “Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2019”

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) jätkab oma pikaaegset traditsiooni ning kuulutab välja aastapreemia konkursi, sel korral on tegemist 42. aastaga.

Eesti Rahva Muuseumis avati Eesti toolidisaini ajaloole pühendatud näitus „Toolilugu“

Eile, 30. jaanuaril avati Eesti Rahva Muuseumi galeriis Eesti toolidisaini 100 aastast jutustav näitus „Toolilugu“. Koostöös Eesti Sisearhitektide Liiduga (ESL) loodud näituse kuraatorid on kunstiteadlane Harry Liivrand, disainer Lilian Sokolova ja sisearhitekt Katrin Tammsaar.

Näitus „Toolilugu“

Näitus sajandi jooksul Eestis loodud toolidest, avamine Eesti Rahva Muuseumis 30. jaanuaril 2019.

Selgusid SISU 2019 kuraatorikonkursi võitjad

Žürii, koosseisus Tüüne-Kristin Vaikla, Liisa Põime, Marje Karu, Reio Raudsepp ja Tarmo Piirmets otsustas anda esimese preemia võistlustööle “SISU 2019: Tegelik/the Real”, kuraatoritiim Hannes Praks, Andrea Tamm, Jüri Kermik, Triin Männik, Maria Luiga ja Linda Zupping, ning premeerida tööd 700 euroga ja õigusega kureerida SISU 2019 sümpoosionit.

Selgusid Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 laureaadid

6. detsembri õhtul Salme kultuurikeskuses toimunud Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonial kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiate laureaadid. Tunnustuse said 16 kohaliku arhitektuurimaastiku säravamat tööd ja tegijat.

Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonia

Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonia toimub neljapäeval, 6. detsembril 2018 algusega kell 20 Salme kultuurikeskuses!

Ruumiloome ekspertrühm esitles oma töö lõpparuannet

26. oktoobril 2018. aastal esitles Riigikatselei juures tegutsenud Ruumiloome ekspertrühm oma töö lõpparuannet. ESList esindas Ruumiloome ekspertrühma töös juhatuse liige Reio Raudsepp.

22. oktoobril jõuab kasutajateni uus riigihangete register

22.oktoobril jõuab kasutajateni uus, tehniliselt kaasajastatud, värske välimuse ja tegevuspõhise loogikaga riigihangete register.

ESL osales ECIA General Assemblyl Antwerpenis

ESL juhatuse esimees Pille Lausmäe ja aseesimees Reio Raudsepp osalesid 14.-16. septembril ECIA General Assemblyl Antwerpenis. ECIA juhatus tegi ettekande igapäeva tööst, eelarvest ja tulevikuplaanidest, kõik osalevad riigid tutvustasid viimase aasta saavutusi. ESLi ettekanne võeti vastu suure huvi ja positiivse vastukajaga. Eesti on võrreldes teiste liikmesriikidega jõudnud sisearhitekti kutse edendamisel väga heade tulemusteni ning edaspidi saame oma kogemusi ka teisele jagada.

Sisearhitektid on taastanud oma õigused iseseisva täieõigusliku arhitektuuri projekteerimise valdkonnana

ESLi töögrupi (Pille Lausmäe, Aili Aasoja, Priit Põldme ja Ville Lausmäe) enam kui aasta kestnud intensiivse töö tagajärjel on jõutud järgmiste käega katsutavate reaalsete tulemusteni.
Sisearhitektid on taastanud oma õigused iseseisva täieõigusliku arhitektuuri projekteerimise valdkonnana.

Raamatuesitlus “Vorm ja konstruktsioon sisearhitektuuris”

Neljapäeval, 20. septembril kell 17.30 toimub raamatusarja „Sisearhitektuuri põhitõed” uue raamatu „VORM JA KONSTRUKTSIOON SISEARHITEKTUURIS” esitlus EKA uues hoones A korpuses IV korrusel, kus saame tutvuda ka sisearhitektuuri osakonna uute ruumidega.

Selgunud on Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2018 nominendid!

Eesti Sisearhitektide Liidu seekordsele aastapreemia konkursile laekus tähtajaks, 31. maiks 55 tööd. Ellukutsutud viieliikmeline žürii, koosseisus sisearhitekt Päivi Meuronen (Soome), arhitekt Villem Tomiste, sisearhitekt Jan Graps, sisearhitekt Rene Safin ja kunstiajaloolane Krista Kodres on oma otsused teinud ning valinud välja 22 nominenti, millede hulgast omakorda 4 preemiasaajat ja 2 äramärgitud tööd.