Foto: Eero Jürgenson

Jüri Kermiku kuraatorinäitus “Uus vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel”

Uus vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel. 23.02.-27.05.2018. Alates 23. veebruarist on  Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud 1980. aastaid kui Eesti disaini üht vastuolulisemat ja keerulisemat kümnendit esitlev näitus, mis keskendub tollal alustanud noorema põlvkonna esindajatele ja nende loovate väljundite tutvustamisele. Tegemist  on esimese laiema Eesti disaini seda kümnendit kajastava käsitlusega.

Foto: Sander Koit / ERR

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

Elutööpreemia laureaat Mait Summatavet – erakordselt pika ja viljaka loometeega disainer, kes on ühesuguse virtuoossuse ja detailitäpsusega loonud nii mahukaid interjöörilahendusi, unikaalset mööblidisaini kui julgeid näitusekujundusi.

Autorid on Katrin Tammsaar, Harry Liivrand ja Lilian Sokolova.

Selgunud on Eesti Sisearhitektide Liidu kuraatorikonkursi “Eesti 100 tooli” võitja

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) kuulutas 11. detsembril 2017 välja võistluse, leidmaks kuraator(id) ESLi näitusele “Eesti 100 tooli”. Kuraatori ülesandeks oli pakkuda välja omapoolne nägemus tooli kui sisearhitektuuris ühe määrava detaili esiletoomiseks, arvestades tema kohta nii Eesti sisearhitektuuri ajaloos, kaasaegses keskkonnas kui ka tulevikuinterjöörides.

Eesti Sisearhitektide Liit võtab konkursi korras tööle assistendi

Sinu peamisteks tööülesanneteks on jooksvate küsimuste operatiivne lahendamine, vajalike dokumentide ja materjalide ettevalmistamine, info kogumine ja süstematiseerimine, kodulehe administreerimine, koosolekute protokollimine ning projekti- ja tegevjuhi assisteerimine. Sa hoiad silma peal liidu sise- ja väliskommunikatsioonil ja tagad sõbraliku ning professionaalse töökeskkonna.

ESLi kuraatorinäituse “Eesti 100 tooli” konkurss

Tool on Eesti sisearhitektuuris olnud koha, ajastu ja kultuuri peegeldaja. Soov on peatada hetk ruumis, kuulata ja vaadata lugu, mida tool…

Eesti Arhitektuuripreemiad 2017 võitjad on selgunud!

Täna, 8. detsembril anti Vabal Laval pidulikul auhinnatseremoonial üle Eesti Arhitektuuripreemiad 2017 mööduval aastal valminud parimate sisearhitektuuri, arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri saavutuste/objektide eest.

Reedel selguvad aasta parimad arhitektuuri, sisearhitektuuri ja maastikuarhitektuuri objektid

Tänavused parimad arhitektuurivaldkonna objektid tehakse teatavaks ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial 8. detsembril 2017 kell 20.00 Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus

Rahvusvahelise sisearhitektide ja -disainerite föderatsiooni (IFI) liikmed valivad Nigeerias Lagoses toimuval XXVIII (28.) peaassambleel juhatuse aastateks 2017–2019

Rahvusvahelise sisearhitektide ja -disainerite föderatsiooni (IFI) XXVIII peaassamblee toimus Nigeerias Lagoses 11. ja 12. novembril 2017. IFI juhatus, liikmed, organisatsioonivälised sidusrühmad ja kogukond kogunesid peaassambleel, et vaadata üle ja arutada läbi lõpetatud IFI programmid ja projektid ning käsitleda uusi algatusi perioodiks 2017–2019 ja valida organisatsioonile aastateks 2017–2019 uus juhatus.

 • Grupipilt
 • 1. koht Madis Eek
 • 2. koht Eliina Grünberg
 • 3. koht Reet Sepp
 • Auhinnad
 • Auhinnalaud
 • Illimar Truverk ja Taso Mähar
 • Illimar Truverk, Elina Grünberg. Lasse Ira, Viljar Vennik - parim meeskond
 • Raivo Puusepp mänguhoos
 • Janar Toomesso

Esimene arhitektide tenniseturniir tõi põneva lõpplahenduse

Firma Moodne Valgustus korraldas 25. sünnipäeva puhul tenniseturniiri, kuhu kutsus mängima arhitektidest ja sisearhitektidest koostööpartnerid. Nagu ütles ettevõtte tegevdirektor Mart Seidelberg, tehti sellega Eesti tennise ajalugu, sest turniiri arhitektidele pole kunagi varem korraldatud.

Näitus “Klassikud. Helle ja Taevo Gans”

Näitus “Klassikud. Helle ja Taevo Gans” avamisne reedel, 17. novembril kell 17.00 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. Näitus jääb avatuks 11. veebruarini 2018

Ruumiuurimusliku ajakirja SISU—LINE kõik numbrid loetavad ISSUU keskkonnas

SISU—LINE on Eesti Sisearhiektide Liidu väljaantav kord aastas ilmuv kakskeelne sisearhitektuuri teoreetiline ajakiri, mida on tänaseks ilmunud 3 numbrit – 1,…

http://www.valgustus.ee/

Palju õnne, head sõbrad!

ESL soovib oma heale partnerile Moodsale Valgustusele palju valgust, jätkuvat teotahet ja pikka iga!

Eesti Sisearhitektide Liit ja Akzo Nobel Baltics AS esitlevad Sadolin Aasta Värv 2018.

Eesti Sisearhitektide Liit ja Akzo Nobel Baltics AS esitlevad Sadolin Aasta Värv 2018 neljas linnas: Tallinnas (26.10), Narvas (2.11), Pärnus (16.11), Tartus (23.11).

On selgunud Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2017 nominendid!

Eesti Sisearhitektide Liit tähistab oma aastapreemiate väljaandmisega sel aastal olulist juubelit, preemiaid jagatakse 40ndat korda.

Paksu Margareeta sisearhitektuuri ideekonkursi võitis kavand “Vetemaa”

13. septembril selgus Paksu Margareeta ruumide ja ekspositsiooni sisearhitektuurse lahenduse ideekonkursi võitja, milleks oli ideekavand “Vetemaa”. Autorid Helen Oja, Raul Kalvo ja Artur Stashkevitsh (Inphysica Technology OÜ).

Pärnusse kogunevad Euroopa riikide sisearhitektid arutlema elukeskkonna ja ruumiloome arengusuundi ja ühtset haridushartat

8. – 9. septembril kogunevad Eesti sisearhitektuuri musterlinna Pärnusse Euroopa riikide sisearhitektid, et arutleda elukeskkonna ja ruumi küsimuste üle ning seada erialalisi uusi arengusuundi ja ühtlustada professiooni standardeid üle Euroopa Liidu.

ESL taasliitus Rahvusvahelise Sisearhitektide ja Disainerite Föderatsiooniga.

Alates 1. augustist 2017 on Eesti Sisearhitektide Liit täieõiguslik liige Rahvusvahelises Sisearhitektide ja Disainerite Föderatsioonis (IFI).

Tallinna Arhitektuuri-biennaal uurib linna, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunkte

13. septembril algav, järjekorras juba neljas Tallinna Arhitektuuribiennaal alapealkirjaga bioTallinn uurib linnamaastikke iseorganiseeruvate süsteemidena.

Arhitektuuriteemalised arutelud ja erilahendusega alad Paide Arvamusfestivalil

Kutsume teid vaatama ja kuulma: 11.-12. augustil leiab Arvamusfestivalilt kaks arhitektuurivaldkonna asutuste korraldatud arutelu ning kaks ala, mille kontseptsiooni, disaini ja kerkimisse on oma panuse andnud EKA tudengid.

Eesti Meremuuseum kuulutas välja ideekonkursi Paksu Margareeta arendamiseks kaasaegseks muuseum-külastuskeskuseks

Ideekonkursi eesmärk on leida sobiv sisearhitektuurse lahenduse kontseptsioon Paksu Margareeta ruumidele ja uuele ekspositsioonile, lähtudes arhitektuurses eelprojektis määratud hoonete arhitektuursest lahendusest, ekspositsiooni kontseptsioonist, peamistest eksponaatidest ja muuseumi sihtgruppidest. Võistlusele oodatakse lahendusi, mis efektse ja kasutajasõbraliku külastajakeskkonna abil toetavad ekspositsiooni sisulisi sõnumeid.

IV SISU Sümpoosion tõi kokku rahvusavahelisema publiku kui kunagi varem.

Teemakohaselt toimus sümpoosion, mis keskendus kasutuseta ja hüljatud ruumile, Luzerni vanas ujulas, kuhu kogunes ligi 100-pealine publik ja Tallinnas vanas rongitehases ligi 40 kuulajaga, kuid märksa rohkem jälgis sündmust üle video otsekanali enam kui 2500 vaatajat pea kõikjalt maailmast

Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö kaitsmine 14. juunil

Eesti Kunstiakadeemias tuleb 14. juunil kaitsmisele kunsti ja disaini eriala doktorandi Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö „Re-purposing Space: the Role and Potential of Spatial Intervention“ (Ruumi ümbermõtestamine: ruumilise sekkumise roll ja ​järelmõju​).

Eesti Sisearhitektide Liit ekspordib Eestis loodud sümpoosioni tänavu Šveitsi. SISU 2017 esinejad selgunud!

7.-8. juunil toimub juba IV Rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU 2017, mis kannab pealkirja „Naked Space“ ehk „Alasti ruum“ ning keskendub hüljatud ruumide ja maastike teemale.

IV Rahvusvaheline Sisearhitektuuri ja Ruumiloome Sümpoosion SISU “Naked Space/Alasti ruum”

Tööstusajastu tehasehoonetest saavad mõnusas loftid, vanas garaažis sünnib kaasaegne kino ja galeriruum. Hüljatud ujulast või katlamajast tekivad kultuurielust pulbitsevad kogukonnakeskused. Mis saab edasi mahajäetud ruumist, kui see kistakse alasti, et seda täita uue sisu, inspireerivate ideede ja kaasaegsete võimalustega?

Eesti Kultuuri Koda käivitab üleriigilise liikumise „Ütle tere!“

Tere-liikumise eesmärk on panna mõtlema ühiskonda ja igat üksikisikut hingehariduse ja kultuursuse tähtsusest elus.

Eesti Sisearhitektide Liidu uus juhatus plaanib jätkata senist hästi käima lükatud ühiskondlikku ja rahvusvahelist tegevust

Eesti Sisearhitektide Liidu 9. märtsil Kumu kunstimuuseumis aset leidnud aasta üldkogul valiti uus juhatus, mille esimeheks asub ühehäälse toetusega sisearhitekt Pille Lausmäe. Juhatuse liikmetena jätkavad sisearhitektid Loreida Hein, Maarja Varkki, Raul Tiitus ning juhatusega ühinevad Reio Raudsepp, Mari Koger ja Eeva Masso.

Konkurss “Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2017” on avatud!

ESL jätkab oma pikaaegset traditsiooni ning kuulutab välja aastapreemia konkursi, sel korral on tegemist 40nda juubeliaastaga. Tööde esitamise tähtaeg: 31. mai 2017

ESL üldkogu 9. märtsil Kumu auditooriumis

ESL üldkogu 2017 toimub neljapäeval, 9. märtsil algusega 14:00 KUMU auditooriumis

ERM-i projekteerinud Jaapani arhitekt peab TTK-s avaliku loengu

Reedel, 10.veebruaril kell 17 peab Talllinna Tehnikakõrgkoolis avaliku loengu “ARCHAEOLOGY OF THE FUTURE” ERMI-projekteerinud Jaapani arhitekt Tsuyoshi Tane.

Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

Arhitektuuri valdkonna elutööpreemia pälvisid ESLi teenekad liikmed Helle ja Taevo Gans. Aastapreemia pälvis Tartu Pauluse Kiriku restaureerimine, mille autorid on Merja Nieminen, Kari Järvinen ja Markku Norsi.

Seeking Souls fotoinstallatsioon RMK peahoones

Täna, 17. jaanuaril kell 17 avatakse RMK Tallinna kontoris (Toompuiestee 24) sisearhitekt Loreida Heina fotoinstallatsioon “Seeking Souls”. Tegemist on oma olemuselt…

 • Vool - katel
 • vool-screen
 • vool-trees
 • vool-valge

EL eesistumise ruumide sisekujunduse ideekonkursi võitis töö „Vool“

Eesti Euroopa Liidu eesistumise kõrgetasemeliste kohtumiste ruumide kujundamise ja sisustamise ideekonkursi võitis kavand „Vool“, mille esitas Vaikla Stuudio OÜ (projekti meeskond: Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Mikk Meelak, Kaisa Lindstöm, Liina-Liis Pihu, Grete Soosalu, Karin Tõugu, Marti Kaljuve ja Anu Lill).

 • Coworkshop
 • Kuke külalistemaja
 • Tartu Ülikooli Loodusmuuseum
 • Restoran Tuljak
 • Lenne büroo
 • Linnalehmade projekt
 • 35_29_tba_meelte_aed
 • Väliruumi ajakiri ÕU
 • 42_vana-kalamaja-tanavaruumi-algatuse-skeem-toomas-paaver-2013
 • Hostel Hektor
 • Koda
 • Londoni suursaatkond
 • Pärnu Rannastaadion
 • Tartu Pauluse Kirik
 • Ruup

Selgusid Eesti Arhitektuuripreemiad 2016

Eesti Arhitektuuripreemiad 2016 auhinnatseremoonial teatris NO99 kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali, Sisearhitektide Liidu, Arhitektide Liidu ja Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiate laureaadid kokku 15 kategoorias.

Prof Dominic Haag-Waltherti loeng “Material to Mind”

Neljapäeval, 8. detsembril kell 18.00 toimub EKA sisearhitektuuri osakonnas nii tudengitele kui praktikutele ja kõigile ruumihuvilistele mõeldud Lucerne’i ülikooli tehnika…

Eesti Arhitektuuripreemiad 2016 virtuaalnäitus

Alates 05. detsembrist on aadressil www.arhitektuuripreemiad.ee avatud Eesti Arhitektuuripreemiad 2016 virtuaalnäitus. Näitusel on kajastatud Eesti arhitektuurivaldkonna parimatest parimad ehk kõik…

 • SONY DSC
 • SONY DSC

Arhitektuuripreemiate rändnäitus toob Eesti arhitektuuri säravamad tööd kutsekoolidesse

Arhitektuuripreemiad 2015 näitus jõuab kutsekoolidesse Eesti Arhitektide Liidu, Sisearhitektide Liidu, Maastikuarhitektide Liidu ja AS Vipex koostöös.

In Memoriam Vello Asi

Vello Asi ärasaatmine esmaspäeval, 28.11.2016 kell 12:00 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus, Rüütli 9, ning peied Kirjanike Maja mustas saalis (Harju 1). Pärgi palutakse mitte tuua.

Riigikantselei ootab ideid eesistumise tippsündmuste ruumide sisekujunduseks

Riigikantselei otsib parimaid ideid, kuidas kujundada ja sisustada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal kõrgetasemeliste kohtumiste tööruumid. Kuna eesistumise tippsündmuste…

ESL koostööpartner ELKE Mööbel avas uue sisustussalongi

Mööbli, valgustite ja aksessuaaride müüja ELKE Mööbel avas uue kontorite ja avalike ruumide sisustussalongi, mille väljapanekust leiab töö- ja koosolekulaudu,…

 • Chäserrugg

ECIA peaassamblee 2016 Šveitsis

16.–17.septembril  toimus Euroopa Sisearhitektide Liidu (ECIA) 2016. aasta peassamblee 2262 m kõrgusel Šveitsi Alpides, Chäserruggis (arhitektuur Herzog & De Meuron)….

 • 20160905-ro%cc%83o%cc%83mukarud-2
 • Mürakaru lasteaed
 • 20160801-20160801-lasteaed_raul
 • 20160801-20160801-lasteaed_raul-3801
 • 20160801-20160801-lasteaed_raul-4012
 • 20160824-20160824-lasteaed-2393
 • 20160824-20160824-lasteaed-2431
 • 20160905-20160905-lasteaed_valmis-9196
 • 20160905-20160905-lasteaed_valmis-9232
 • 20160905-20160905-lasteaed_valmis-9273

Eesti Sisearhitektide Liit koos partneritega ja Tallinna Haridusamet hakkavad tegema lasteaedade korrastamisel koostööd

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL), Tallinna Haridusamet ja partnerid on alustanud koostööd, et aidata parandada Eesti lasteaedade ruumilist keskkonda. ESL eestvedamisel…

Selgunud on ESLi aastapreemia 2016 nominendid!

Eesti Sisearhitektide Liidu poolt 6. mail välja kuulutatud aastapreemia 2016 konkursile laekus tähtajaks 31. maiks 43 tööd. Viieliikmeline žürii, koosseisus…

Ilmub sisearhitektuurialase õppekirjanduse paremikku kuuluv raamat “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond “

Selle õppeaasta algul ilmub eesti keeles esmakordselt sisearhitektuurialase õppekirjanduse paremikku kuuluv raamat “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond”. Kuigi sisearhitektuuri on…

EAL, ESL ja EMAL suveseminar 2016 Narvas 27.–28. augustil

Seminaril räägime loodust ja keskkonda säästvast ning väärtustavast arhitektuurist

 • Järgmine peatus

Järgmine peatus: kolhoosikeskused ja Tartu

15.-16. juuni 2016

ECIA juhatuse kohtumine Madridis, juuni 2016

Euroopa Sisearhitektide Ühenduse–ECIA juhatuse korraline istung leidis aset 9.–11. juunil Madridis, mille oluline eesmärk oli kohtumine ja koostöö uuendamine Hispaania…

 • SISU-LINE #2

Ilmus sisearhitektuuri ajakiri SISU—LINE #2 mis räägib ruumi mõjust

SISU—LINE #2 on kaheosaline rohkete fotodega illustreeritud kogumik 2015 SISU sümpoosioni olulisematest ettekannetest

Täna algaval sisearhitektuuri sümpoosionil SISU “Welcome Stranger!” räägitakse rändest ja selle mõjust ruumile

1.-3. juunini kogunevad Tallinnas, Hobuveskis Eesti Sisearhitektide Liidu kutsel III rahvusvahelisele sisearhitektuuri sümpoosionile SISU “Welcome Stranger!” valdkonna eksperdid – nii…

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2016 konkurss

ESL kuulutab välja aastapreemia konkursi. Konkursi väljakuulutamine 06. mai 2016. Tööde esitamise tähtaeg 31. mai 2016

 • Ülemiste keskuse preemia
 • ICSC auhind Ülemiste
 • ICSC auhind Ülemiste

Eesti sisearhitektide Reet Sepa ja Priit Põldme töö tunnistati Euroopa parimaks!

19. aprillil 2016 kuulutati ICSC aastakongressil Milanos välja Euroopa kaubanduskeskuste konkursi võitja Ülemiste keskus.

X