SISU 2015

27. – 30. mail 2015, Tallinn
Von Krahli Teater, Rataskaevu 10

Eesti Sisearhitektide Liit koostöös EKA Sisearhitektuuri osakonnaga korraldab rahvusvahelist sümpoosioni SISU teistkordselt. ning kutsub kokku oma ala teoreetikuid ja praktikuid nii naabrusest kui kaugemalt maailmast, samuti Eestist, et arutleda ruumimõjuga seonduvatel teemadel tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas.

Sümpoosion SISU eesmärk ja soov on kutsuda asiste töölaudade tagant kokku interjööri, arhitektuuri ja disainiga tegelevad inimesed ning kõik huvilised, kuulata säravaid loenguid, vaadata järjekordseid Living Architectures filme, tutvuda uute põnevate interjööridega Tallinnas ning ajada juttu lahedas peomeeleolus veiniklaasi taga.

SISU ametlik koduleht
SISU ajakava
SISU Facebooki leht

SISU on tasuta, kuid palume end eelregistreerida

Ruumimõju

SISU 2015 uurib, kuidas mõjutab ruum inimest ja inimene ruumi ehk, millised inimlikud sekkumised meid inspireerivad. Samuti koha ja tegevuse koosmõjul leiduvaid varjatud seoseid ehk, millistel paikadel on eeldusi saada kohtumispaikadeks.

Sisearhitektuur on välja murdnud tubastest piiridest, ja on täna osaks linnaruumi ja maailmapildi mõjutamisel. Seesugused teemad on sisearhitekti töölaual ja vaateväljal ka siis, kui ruumiline sekkumine on marginaalne.

Näitus 'Ruumiline sekkumine'

Lisaks loengutele toimub sümpoosioni raames näitus “Ruumiline sekkumine”, mis saab teoks sümpoosionil osalejate osavõtul ning sünnib kohapeal ning sümpoosioni ajal. SISU kutsub üles kolama ringi linnaruumis, et jäädvustada ühekordsete fotokaameratega linnainimeste ruumilised sekkumised – et teada saada, milliste loominguliste või käepäraste vahenditega püüab inimene mõjutada end ümbritsevat atmosfääri? …olgu see nööril kuivav pesu, graffity seinal, vms… Fotokaamerad jagatakse välja SISU avamisel kolmapäeval 27. mail Von Krahli Teatris. Pildistamiseks on aega poolteist päeva ja ööd.

Kogutud materjalist koostatakse näitus SISU lõpupeoks PADA Suveklubis (endine Katlaaed) reedel 29. mail.

Oled kindlasti oodatud osalema!

Esinejad

MerkX+Girod (Amsterdam)
Juhani Pallasmaa (Helsingi)
Karan Grover (India)
Suzie Attiwill (RMIT, Melbourne)
Jo Van Den Berghe (LUCA, Sint-Lucas, Brüssel)
Graeme Brooker (Middlesex University, London)
Kees Spanjers  (Amsterdam)
Per Reinholtz (ECIA, Växjö)
Monika Löve (Torino)
Liisa Põime (Tallinn)
Aet Ader (Tallinn)

SISU_line

SISU ajaks ilmub uus sisearhitektuuriajakiri, mille esimest numbrit tutvustame sümpoosioni avaõhtul. See on esimene väljaanne, kus sisearhitektuurist räägitakse sisuliselt, mitte reklaamtekstide ja klantspiltide kaudu. Ajakiri on koostatud põhiliselt eelmise aasta SISU esinejatelt ning kõik artiklid on eelretsenseeritud.

Toimetuskolleegium:
Jüri Kermik, Martin Melioranski, Edina Dufala Pärn,
Triin Ojari, Tüüne-Kristin Vaikla (toimetaja).

 

Merkx & Girod, foto: Evelyne Patrice

Juhani Pallasmaa, foto: Adolfo Vera

Karan Grover

Kees Spanjers

Suzie Attiwill

Aet Ader, foto: Jacques-Alain Finkeltroc

Johan Van Den Berghe

Monika Löve

Graeme Brooker

Per Reinholtz