Pop-up kohvik Wunderlich: Leila Pärtelpoeg

Laupäeval, 27. veebruaril kell 11 toimub Rotermanni soolalaos kolmandat ja viimast korda pop-up kohvik “Wunderlich”, kus erikülaliseks sisearhitekt Leila Pärtelpoeg.

Helisalvestis Leila Pärtelpoja intervjuust

Jutuks on sisearhitektuur, täpsemini Eesti sisearhitektuuri ajalugu. Sisearhitekt Leila Pärtelpojaga vestleb kohvikus kuraator Carl-Dag Lige. Lisaks on kavas veel sisearhitektuuri-õpituba noortele ning tuur koos Leila Pärtelpoja ja Carl-Dag Ligega näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”. Jooke meisterdavad KOKOMO spetsialistid.

Kohviku peakülalise, sisearhitekt Leila Pärtelpoja kireks on aastaid olnud ajalooliste interjööride taastamine. Suur osa Eesti mõisahooneid on restaureerimise käigus saanud just tema poolt kavandatud või hoolikalt kokku korjatud ajaloolise mööbli. Samuti on ta karjääri algupoolel teinud arvukalt restoranide ja kaupluste sisekujundusi. ERKI-s töötas ta aastaid ruumi- ja mööblikujunduse õppejõuna, korraldades muu hulgas ka mõõdistamispraktikaid.

Töötuba Tulevikuruum

Kohvikuga samal ajal toimuva noorte sisearhitektuuri-töötoa teemaks on 27. veebruaril “Tulevikuruum”. Noored saavad Arhitektuurikooli õpetajate ja sisearhitektuuri eriala tudengite käest kuulda sellest, kas tulevikus on erinevaid ruume üldse vaja või piisab meile oma arvutist ja digitaalruumist.

Ajakava

27. veebruar 2016

11.00 Kohvik avaneb
11.15-12.00 Erikülaline Leila Pärtelpoeg, vestlust suunab Carl-Dag Lige
12.00-13.00 Näitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”, selgitusi jagavad Leila Pärtelpoeg, kuraator Carl-Dag Lige ja näituse produtsent Hannes Praks
12.30-14.00 Töötuba noortele
14.00 Kohvik sulgub

Nii pop-up kohvikusse kui ka töötubadesse pääseb muuseumipiletiga.

Eesti Arhitektuurimuuseumi ja EKA sisearhitektuuri osakonna ühiselt korraldatud eksperimentaalne etendusnäitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” on avatud igal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00-13.00 ehk kokku kõigest kahel tunnil nädalas, kuni 28. veebruarini.

NB! Kohviku jaoks tasub sularaha kaasa haarata.

Leila Pärtelpoeg

Pop-up kohvik "Wunderlich": Leila Pärtelpoeg