WILD TALKS: Marco Casagrande

EKA sisearhitektuuri osakonna kombeid eirava loengusarja WILD TALKS uue hooaja esimene lektor on keskkonnakunstnik ja arhitekt Marco Casagrande.

Marco Casagrande on rahvusvaheliselt tunnustatud multidistsiplinaarse arhitektuuri ja innovatsioonibüroo Casagrande Laboratory juht. Ta tegeleb arhitektuuri, keskkonna, urbanistika, sotsioloogiliste ja haridusprojektidega ning inimene huvitab teda eelkõige kui looduse osa.

Casagrande linna-akupunktuuri-teooria kombineerib urbanistika hiina meditsiinist tuntud akupunktuuriga, ning sellest lubab ta rääkida ka Tallinnas WILD TALKS’i loengu raames.

Sisearhitektuuri osakonna avalike loengute sarja WILD TALKs ebatavalisi lektoreid võib iseloomustada kahe tunnuse abil. Osa neist on kombeid ja tavasid eirates põhjustanud samapalju segadust kui linna sattunud põder. Teine osa on aga tähelepanuteraviku äärealadel hoidnuna elu kohta üht-teist avastanud. Kokkuvõtvalt usume, et kõnelejatel on kvaliteeti, mida saab enda kui ka ühiskonna huvides ära kasutada nii ruumiga tegelev tudeng kui keskkonnaaktivist või melomaan.

Kohal on ka sõbrad Hi Matchast, kes pakuvad WILD TALK’i publikule rohke loodusliku energiaga rohelist teed. Sündmusel aitavad teoks saada Soome Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

WILD TALKs on inglise keeles.

X