Urban Tides: filmi linastus ja vestlusring

“Urban tides” (Linnahoovused) (2015) jäädvustab ühe linnavisionääride grupi tööd oma unistuse täitmisel ning protsessiga kaasnevaid ettenägematuid olukordi, millega paljud maailma linnad ja kogukonnad igapäevaselt silmitsi seisavad.

Peale majanduskriisi 2008. aastal näis, et linnade arendamine on jõudnud seisakuni, kuid teatud inimeste jaoks karjusid tühjad krundid ja kasutuseta maa tegevuste järele. Mahajäetud laevatehas De Ceuvel Amsterdamis oli üks neist. 2012. aastal võttis grupp erinevate valdkondade esindajaid inisiatiivi muuta see tühi ja reostunud maa töö- ja kohtumispaigaks. Tõestamaks, et ala arenduseks pole tingimata vaja suuri investeeringuid, otsustasid nad teha seda ise käepäraste vahenditega ja ehitada Hollandi ühest kõige tavalisemast jääkproduktist – paatmajade vanaraust – uued kontorid.

Linastusele järgneb režissööri Simone Eleveldi osavõtul vestlusring, mida modereerib Andreas Wagner. Film on inglise ja hollandi keeles inglisekeelsete subtiitritega. Vestlusring toimub inglise keeles.

Lisainfo filmi kohta: http://www.urbantidesmovie.com/

Filmiõhtut korraldab Linnalabor koostöös Hollandi Suursaatkonna, Tallinna linna – ja Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega.

X