Laulupeo dirigendipuldi ideevõistluse infotund

TULE LAULUPEO UUE DIRIGENDIPULDI IDEEKONKURSI INFOTUNNILE

AEG: 16. aprill, kell 17:00
KOHT: Kultuurikatel (Põhja pst 27a), Eesti Arhitektuurikeskuse sündmusruumid (punased uksed)

Dirigendipuldi võistlustingimusi tutvustavad ja küsimustele vastavad žürii liikmed dirigent Raul Talmar, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee ja sisearhitekt ning mööblidisainer Argo Peever, kes on ühtlasi ka konkursi idee algataja.

Kõik infotunnil esitatud küsimused ning vastused lisatakse Arhitektuurikeskuse kodulehel asuva võistlustingimuste faili kõrvale eraldi failina, kus huvi korral saab selle alla laadida.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ-ga kuulutas märtsi alguses välja avaliku ideekonkursi, mille eesmärk on leida kavand Tallinna lauluväljaku uue dirigendipuldi loomiseks. Oodatud on kõik ideekavandid, mis on innovaatilised, funktsionaalsed ja väärikad nagu tema eelkäija. Laulupeo uus dirigendipult jääb Tallinna lauluväljakule ja on avalikkusele nähtav ka laulupidude vahelisel ajal.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 29. mai ja võitjatöö valitakse välja hiljemalt käesoleva aasta juulis. Seejärel alustatakse projekteerimis- ja ehitustöödega. Kõikidest võistlusele laekunud töödest korraldatakse näitus, et inimesed saaksid tutvuda pakutud ideelahenduste ning dirigendipuldi makettidega. Uus dirigendipult valmib 2019. aastal, mil laulupidu tähistab oma 150. juubelit.

Avaliku ideekonkursi žüriisse kuuluvad Raul Talmar (Eesti Kooriühingu juhatuse esimees), Hirvo Surva (Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu liige), Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ juhataja), Peeter Laurits (Eesti Laulu- ja Tantsupeo peakunstnik), Rasmus Puur (dirigent), Pent Talvet (disainer) ja Alvin Järving (arhitekt).

Rohkem infot siit: https://www.arhitektuurikeskus.ee/sundmused/dirigendipuldi-ideekonkurss

X