Kasutu linn?

Palume osaluse kinnitamiseks kindlasti registreerida (seminar on tasuta, aga kohtade arv on piiratud) – https://goo.gl/68fNqA

Juba neljandat aastat korraldab Linnalabor Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeval seminari. Inspireerituna eelmisel aastal huvi äratanud jagamismajanduse teemast keskendume seekord linnaruumi jagamisele.

Hüpikpoed, moodulkoolimajad ja soojaklasteaiad, kruusatud parkimisplatsid, konteiner- ja kortergaleriid, funktsionaalsed linnainstallatsioonid, tänavakohvikud, kogukonnaaiad – kuidas selline alternatiivse ruumi fetišeerimise trend, mida kirjeldav omadussõna on ajutine – mõjutab meie linnaruumi kasutust? Kas vahekasutajad on maskeerunud gentrifitseerijad ja mis asi on üldse linnaruumi vahepealne kasutus?

Seminar käsitleb vahekasutuse erinevaid praktikaid ja hindab tühja linnaruumi potentsiaali rahvusvaheliste näidete kaudu. Oleme esinema kutsunud Bremeni linna vahepealse kasutuse agentuuri koos liidumaa planeerijaga, kes juba aastaid teadlikult ajutise egiidi all tühje ruume elavdavad. Valgas on plaan tõmmata paneelikad maha ja rahvas kesklinna puitmiljöösse tagasi kolida. Paarsada kilomeetrit eemal Riias lööb laineid entusiastide grupp, kes väidab, et tühja ruumi kaudu saab Riia linna brändida. See kõik paneb imestama, miks meil Tallinnas või väikelinnades sellele teemale veel strateegiliselt lähenetud pole. Miks meil ei ole ruumiringluse agentuure või sellisele praktikale keskendunud arhitektuuribüroosid? Kus on meie aktivistid parkimisväljakutele vaheldust pakkuvate lahendustega?

Soovime nendele ja paljudele teistele küsimustele vastuseid leida, kokku tuua tühjade ruumidega tegelevad institutsioonid, ametnikud, arendajad, vabaühendused, aga ka lihtsalt avara maailmapildiga ja tegusad inimesed ning tekitada viie tunni jooksul elav arutelu.

Kuna üritus tõotab tulla populaarne ja kohtade arv on piiratud, palume end aegsasti seminarile registreerida – https://goo.gl/68fNqA

Seminar toimub inglise keeles (v.a kaks mõtteringi) ja on kõigile huvilistele tasuta.

Ürituse ajakava

X