Inspiratsiooni-SÜST: Installatsiooni-konkurss

Milline kunst jääb silma ja püüab kinni mõtte linnaruumis?

10. mail kell 13.00 räägivad arhitektid, kunstnikud, urbanistid ja disainerid EKA sisearhitektuuri osakonna projektiruumis Nunne tänaval linnaruumi-installatsioonidest, mis neid on inspireerinud nii Eestis kui kaugemal.

Õhtu on inspiratsioonisüstiks kõikidele, keda kõnetab Eesti Kunstiakadeemia ja EV100 ühisel korraldusel välja kuulutatud konkurss leidmaks loovlahendust – installatsiooni, mis hõivab ruumi, kasutab valgust või heli, või võtab linnaruumi-aktsiooni kuju.

Lavale astuvad: Leonhard Lapin, Sille Pihlak, Keiti Kljavin, Margus Tamm, Raoul Kurvitz, Alvin Järving, Maria Arusoo ja Teele Pehk, juttu suunab Hannes Praks.

EV 100 korraldusmeeskond ja Eesti Kunstiakadeemia kuulutasid eelmisel nädalal välja ideekonkursi, et leida parim ideekavand Eesti tutvustamiseks välisriikide linnade avalikus väliruumis 2018. aastal, mil Eesti tähistab 100. sünnipäeva ning on ühtlasi jaanuarist juunini EL Nõukogu eesistujamaa. Ideekonkursi tähtaeg on 22. juuni.

Milline objekt kajastaks meie siinset iseomast kohalikku mõtet või väärtust ja milles oleks samas piisavalt lennupotentsiaali, et see võiks kõnetada teistes Euroopa linnades kõndijad?

Ideekonkursi žüriisse kuuluvad EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa (žürii esimees), EKA sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks, Eesti Arhitektide Liidu esimees Katrin Koov, Teater NO99 kunstiline juht Ene-Liis Semper, Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, Välisministeeriumi esindaja Aino Lepik von Wirén ja arhitektuuriteadlane Ingrid Ruudi.

Ideekonkursi auhinnafond on 13 000 eurot – ideekonkursi võitjat tasutatakse 5 000 euroga, teise koha auhinnaks on 3 000 eurot ning kolmanda koha auhind 2 000 eurot. Võimalik on välja anda ka kolm 1000 eurost eripreemiat. Ideekonkursi võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumus on kuni 100 000 eurot (ilma käibemaksuta).

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 22. juuni 2016 kell 15:00. Täpsem info ja avatud ideekonkursist osavõtu tingimused on kättesaadavad Riigihangete Registris: https://riigihanked.riik.ee/register/hange/173385.

X