EKA arhitektuuriosakonna ruumiaktsioon #1: LINNAPAUS

EKA arhitektuuritudengid äratavad ellu unarusse jäänud linnapaiku: maikuus on fookuses majakujuline tühimik Tallinnas Võrgu tänaval.

Igakevadine Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna aastanäitus “Lõppmäng” kolib sellel korral galeriiseinte vahelt välja paikadesse, millega tudengid on tegelenud oma projektide ja töötubade raames lõppeva õppeaasta jooksul. Üle Eesti toimuva sündmusteprogrammi esimene ettevõtmine toimub Tallinnas Võrgu tänaval, kus on 20.-22. maini avatud pop-up näitus-aktsioon “Linnapaus”.

Näitus avatakse 20. mail kell 18 ning lülitatuna Kalamaja päevade programmi, ootab näitus külastajaid ka 21. ja 22. mail. Laupäeva õhtul kell 20 räägib kohapeal linnapausidest arhitekt Eve Komp.

“Linnapausile” järgnevad ruumiaktsioonid Rummus, Turbas, Kopli liinidel ja mujalgi.

“Lõppmängu” sündmustesarja korraldab ArhiAbi nime all tegutsev grupp EKA 2. kursuse arhitektuuritudengeid, kes lavastavad erinevaid stsenaariume Eesti argiruumis läbi sekkumiste ja installatsioonide, kutsudes kohalikke elanikke nii osalema kui ka lihtsalt vaatama. ArhiAbi meeskonda juhendab arhitekt Andres Ojari.

Näitus “Linnapaus” on avatud
20. mail kell 18-22
21. mail kell 12-22
22. mail kell 12-16

X