Avatud loengute sari: Onur Sönmez

EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas esineb neljapäeval, 31. märtsil Onur Sönmez (München)
Loengu teema: “Designing interfaces: from architectural facades to everyday objects”

“Onur on interaktsioonidisainer, mis tähendab, et tema kujundab seda, kuidas kasutajad seadmetega suhtlevad. Ta ei piirdu aga pelgalt seadmete ja kasutajatega. Näiteks ühendas ta Ars Electronica hoone meediafassaadi lambilülitiga, mille abil juhuslikud möödujad seda sisse ja välja said lülitada,” tutvustab seekordset esinejat loengusarja üks kuraator Siim Tuksam.

Onur Sönmez on disainer, kes tegutseb liideste- ja interaktsioonidisaini vallas. Tema tööd on olnud väljas sellistes kohtades nagu Veneetsia Arhitektuuribiennaal, Saatchi galerii Londonis, Ars Electronica, Transmediale ’15 Berlin, Media Facades Festival Europe, Connecting Cities, Linz 09 European Capital of Culture.

Pärast visuaalse kommunikatsiooni bakalaureusekraadi omandamist Istanbuli Bilgi Ülikoolis, läks ta täisstipendiumiga Linzi, Austriasse, kus omandas liidesekultuurides magistrikraadi Linzi Kunstiülikoolis, töötas Ars Electronika Futurelab-is ja Boschi disainistuudios Münchenis ja hetkel töötab ta Kontrastmomendis liidesedisainerina, kus muu hulgas arendab interaktiivseid liideseid ja juhtimismeetodeid BMW grupile.

www.onursonmez.com/

Loengusarja kodulehekülg: www.avatudloengud.ee
Loengusarja kuraatorid on Sille Pihlak ja Siim Tuksam
Loengusarja kevadhooaega toetab Eesti Kultuurkapital

X