Avatud loeng: Martin Tamke

2. veebruaril kell 18 esineb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames taani arhitekt Martin Tamke, Kopenhaagenis asuva Taani Kuningliku Kunstiakadeemia all tegutseva infotehnoloogia ja arhitektuuri keskuse CITA dotsent. Keskuses uuritakse, mil moel mõjutavad arhitektuuri uued digitaalsed disaini- ja tootmisvahendid ja digiprotsessid, mis kujundavad meie ühiskonda kultuuriliselt, sotsiaalselt ja tehnoloogiliselt. Lisaks loengu andmisele viibib Tamke Tallinnas seoses sellega, et kuulub käesoleval nädalal koguneva Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB installatsioonivõistluse žüriisse, mis koguneb, et valida 2017. aasta konkursi võitja. Kuulama on oodatud nii arhitektuuritudengid, professionaalid kui lihtsalt ruumihuvilised.

Martin Tamke tegeleb disainiuurimusega raalkujustamise ja selle materjaliseerimise ühendamise vallas. Ta on olnud CITA-s selle algusest 2006. aastal ja välja töötanud sealsed disainiuurimuse meetodid. Disaini- ja tootmiseksperimendid puidu ja kiudmaterjalidega on teda viinud demonstraatorite ehitamiseni, mis kompavad konstruktiivsete süsteemide arhitektuursete kasutusvõimaluste piire. Ta on juhtiv teadur digitaalsete ehitusmeetodite vallas, kellel on ettenäidata mitmed edukad tööstuslikud arendusprojektid. Hetkel osaleb ta teadusprojektides kompleksmudeldamise vallas ning Horisont 2020 teadusasutusi, tööstust ja projekteerimisettevõtteid siduvas InnoChain teadusvõrgustikus, mille eesmärk on välja töötada sidusamaid töömeetodeid ehitusvaldkonnas.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

CITA kohta lähemalt: https://kadk.dk/en/CITA

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
Pille Epner
arhitektuur@artun.ee
+372 642 0071

X