Avatud loeng: Julia Körner

15. detsembril kell 18 esineb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames 3D-trükkimise ja robottehnoloogiate ning moe-, disaini- ja arhitektuurivaldkondade sünergiat otsiv disainer ja õppejõud Julia Körner.

Körneri haare on rahvusvaheline: Austrias juhib ta oma disainiettevõtet ning õpetab samas Kalifornia ülikoolis, samuti osaleb ta rahvusvahelistes projektides, mille seas viimasest – Pariisi moenädala raames tehtud koostööst kõrgmoe moemajadega – räägib Körner ka Tallinnas. Lisaks tuleb juttu sellest, kas ja mida arhitektuurivaldkonnas kasutusele võetud uued tehnoloogiad ja digitaalne disainiprotsess moedisainile pakkuda võiksid ning kus üldse on kahe väga erinevate mahtudega tegeleva valdkonna kokkupuutepunktid. Aasta viimast avatud loengut on kuulama oodatud nii arhitektuuri-, disaini- kui moekunsti tudengid, professionaalid kui lihtsalt ruumi- ja moehuvilised.

Julia Körner (s. 1984) on Salzburgis, Austrias asuva disainiettevõtte JK Design GmbH juht ja looja ning arhitektuuriõppejõud Kalifornia ülikoolis UCLA, Los Angeleses. Oma töös on ta ühendanud moe- ja tootedisaini ning arhitektuuri, spetsialiseerudes 3D-printimisele ja robottehnoloogiatele. Tema töid on antud valdkondades kõrgelt tunnustatud ja kajastatud muuhulgas ajakirjas National Geographic, Veneetsia biennaalil, Pariisi moenädalal ning eksponeeritud muuhulgas Viini Rakenduskunstide Muuseumis ja Belvedere Muuseumis, Orleansi Kaasaegse Kunsti Fondis FRAC, Brüsseli Kaunite Kunstide Keskuses BOZAR ja Chicago Kunstiinstituudis. 2014. aastal võitis ta Global 3D PrintShow tõusva tähe auhinna. Julia intrigeerivaid töid iseloomustatakse kui ilusa orgaanilise esteetika kehastust.

Salzburgis sündinud Körner lõpetas kiitusega Viini Rakenduskunstide Ülikooli arhitektuuri magistriprogrammi. Seejärel õppis ta innovatiivseid tehnoloogiaid ja disaini Londoni AA arhitektuurikoolis. Ta on töötanud rahvusvahelistes büroodes nii New Yorgis kui Londonis, sealhulgas Rosse Lovegrove Studios. Õpetanud on ta Viini Rakenduskunstide ülikoolis, Lundi ülikoolis Rootsis ning Arhitektuuri Assotsiatsiooni külalisõppejõuna Pariisis ja Jordaanias. Hiljutistes 3D-printimisprojektides on ta teinud koostööd kõrgmoedisainer Iris Van Herpeniga ning 3D-printimisettevõttega Materialise. 2015. aasta märtsis tuli välja tema esimene 3D-prinditud valmismoekollektsioon SPOROPHYTE, mille tootis Stratasys Ltd.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Arhitektide vahel on programmi põimitud ka sidusaladel tegutsejate ettekandeid. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Julia Körneri kohta lähemalt: http://www.juliakoerner.com/

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee

Lisainfo:
Pille Epner
arhitektuur@artun.ee
+372 642 0071

X