58. Välkloeng: Väikelinn – kuidas liigud, kuhu liigud?

Arhitektuuri välkloeng toimub 4. mail Viljandis, värskelt restaureeritud Ugala teatrimajas. Algusega kell 18:30 toimuval loengul küsitakse mis muudab väikelinna atraktiivseks ja loob identiteedi? Kes kasutavad väikelinnas avalikku linnaruumi kui ümber on palju looduskauneid kohti? Kuidas me tahame väikelinnas liikuda ja kas üldine suundumus, linnad autovabamaks, kehtib ka väikelinnades?

VÄLKLOENGUT MODEREERIVAD
Ülle Maiste ja Diana Taalfeld – arhitektid, kes on seotud büroodega AT Home ja NU arhitektuur. Teemaga seob moderaatoreid hetkel projekteerimises olevad Viljandi ja Elva keskväljaku ning ümbruse projektide koostamine, mis on EV100 arhitektuurikonkursside võidutööde jätk.

ESINEJAD
Erik Alalooga (visuaal– ja helikunstnik, lavastaja, õpetaja ja kultuurikorraldaja)
Andres Rõigas (geograaf, Viljandi Kultuuriakadeemia ettevõtluspraktikate koordinaator)
Jiri Tintera (Valga linnarhitekt)
Gea Melin (kohvik Fellin tegevjuht, Tule õue! kogukonnaliikumise asutaja ja eestvedaja, Kohvikuöö peakorraldaja ning Viljandi Music Walk korraldusmeeskonna liige)
R.Paul Firnhaber (ameerika antropoloog, kirjanik ja kollektsionäär)

Kell 17:30 toimub ekskursioon Ugala teatrimajas, mida viib läbi hoone renoveerimisel kaasa töötanud arhitekt Erkki Tammeleht.

Kell 15:30 väljub Tallinnast Kultuurikatla kõrvalt buss Viljandisse ning pärast loengu lõppu toob meid Tallinna tagasi. Koha broneerimiseks kanna palun €5 MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus SEB kontole A/A EE941010220091247011. Selgitusse märgi “välkloeng, oma nimi”. Summa peaks olema laekunud hiljemalt 4. mail kl 15ks. Sellega garanteerid omale koha bussis.

TOETAJAD
Eesti Kultuurkapital
Saint-Gobain Ehitustooted
Hals Interiors

KORRALDAB
Eesti Arhitektuurikeskus

VÄLKLOENGUD
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

http://www.arhitektuurikeskus.ee/sundmused/valkloengud

TASUTA

X