57. Välkloeng: Arhitektuur ja taassünd

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub kõiki ruumihuvilisi 13. aprilli õhtul Välkloengule “Arhitektuur ja taassünd” galeriis 3,14 (endises Kultuuritehas Polymer hoones II korrusel, aadressil Madara 22).

Inimtegevus liigub ühest paigast teise jättes maha vanu ja elustades uusi kohti. Kasutades ära ilmnenud potentsiaale uues valguses ja kontekstis muundame oma ümbrust pidevalt. Mõnikord võib juhtuda, et sedasi saab ammu unustatud vanast särav uus. Koha hing ilmutab end ja siis jälle haihtub. Elusolendid sünnivad, surevad ja sünnivad siis ehk taas jälle. Loodus suikub unne igal sügisel ja ärkab üles igal kevadel. Käes on aprill, aeg on taassünniks küps.

VÄLKLOENGUT MODEREERIVAD
Eve Komp ja Liina-Liis Pihu (Ruumiringlus)

ESINEJAD
Madis Mikkor (MTÜ Polymeri Kultuuritehase üks asutajatest)
Anu Vahtra (fotograaf, kunstnik)
Manfred Dubov (kunstnik, kirjanik, kiirabi brigadir)
Olev Abner (dendroloog)
Ivan Sergejev (arhitekt, Narva linna peaarhitekt)

Algatus nimega Ruumiringlus tegeleb linnamaastikel asuvate tühjade ruumide vahekasutuse teemadega. Ruumiringluse eesmärgiks on mittekasutusel olevate ja hääbuvate ruumide taaselustamine ja seeläbi inimeste ning keskkonna heaolu kasvatamine. Selleks viib Ruumiringlus kokku ruumi potentsiaalid, aktiivsed inimesed, ajutise ruumikasutuse ideed, kohalike elanike vajadused ja kinnisvara omanikud.
Ruumirinlguse FB lehe leiab siit: https://www.facebook.com/ruumiringlus/?fref=ts

TOETAJAD
Eesti Kultuurkapital
Saint-Gobain Ehitustooted
Hals Interiors
Forbo Flooring

KORRALDAB
Eesti Arhitektuurikeskus

VÄLKLOENGUD
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

http://www.arhitektuurikeskus.ee/sundmused/valkloengud

TASUTA

X