ESL aastapreemiad 2017 konkurss

Eesti Sisearhitektide Liit tähistab oma aastapreemiate väljaandmisega sel aastal olulist juubelit – preemiaid jagatakse 40ndat korda.

Konkursile laekus tähtajaks 70 tööd, mille seast valis rahvusvaheline žürii, koosseisus sisearhitekt Kees Spanjers (Holland), arhitekt Jan Skolimowski, sisearhitekt/disainer Kaido Kivi, sisearhitekt Pille Lausmäe ja disainiajaloolane Kai Lobjakas, välja 33 nominenti ja 4 preemiasaajat.

“Aastapreemiate konkursile esitatud suur hulk kvaliteetseid projekte üllatas žüriid. See avalike ja poolavalike interjööride, sealhulgas koolide, tervishoiuasutuste, büroode, jaekaubanduspindade, majutus- ja söögikohtade arvukus näitab järjest kasvavat hea disaini omaksvõttu Eesti ühiskonna kõikidel tasanditel. Hea disain aitab kaasa inimeste tervisele, turvalisusele, heaolule ning lõimib meie igapäevaellu ilu, mugavust ja kestlikkust. Arvestades tööde kvaliteeti ning geograafilist paiknemist üle kogu riigi, oli žüriil küllaltki raske valikuid teha, kuid lõpuks jõuti siiski otsuseni,” ütles Kees Spanjers.

Arhitektuuripreemiate nominentide näitus virtuaalruumis www.arhitektuuripreemiad.ee

ESL aasta-preemiad

Näitus “Uurali Kaja” – Jan Graps, Ken-Kristjan Ruut, Anne Määrmann

Korter Kivimäe tänaval – Ines Käärma, Ingrid Songisepp

Rahvusarhiiv Noora – Autorid: Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Studio), kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki. Arhitektuur: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets

Restoran Juur – Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Vello Asi numeline tudengipreemia – Elin-Harriet Helemäe

ESL aasta-preemiate nominendid 2017

1. Karl Storzi büroohoone – Tiiu Truus; kaasa töötasid: Konstantin Rõbkin, Maili Tannenberg
2. Elisa Kulma esinduspood– Jan Graps, Ken-Kristjan Ruut,
3. Näitus “Uurali Kaja”– Jan Graps, Ken-Kristjan Ruut, Anne Määrmann
4. Tallinna Kaubamaja Meestemaailm – Janno Roos, Liisa Põime
5. Tekero põrandasalong – Hillar Mänd
6. Velvet & Uddu kontor – Mari Koger, Taavi Aunre
7. Tokumaru takeaway – Tomomi Hayashi, Mari Põld
8. Kotka Tervisemaja – Rene Safin, Liina Kink
9. Hotell Lydia – Kaire Kemp-Tišler, Ea Andla
10. Restoran Mon Repos – Riina Harik, Külli Salum
11. Kaubanduskeskus Arsenal  – Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus
12. Korter Pariser Platzil – Marita Mätas, Kätlin Ölluk
13. Hotell Sophia ja restoran Fii – Ville Lausmäe, Peeter Klaas
14. Teater NUKU – Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar
15. Parrot MiniBar – Lilia Kristianson, Reet Helisabeth Karm
16. Restoran Pull – Ines Käärma, Ingrid Songisepp, Aap Piho
17. Korter Rotermanni tänaval – Ines Käärma, Ingrid Songisepp
18. Korter Kivimäe tänaval – Ines Käärma, Ingrid Songisepp
19. Korter Laial tänaval – Riin Kärema, Kerli Lepp
20. Arcwoodi peakontor – Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Mägi
21. Näitus “Loomulik surm” – Kristiina Kuus
22. Pubi StVitus – Kristiina Kuus
23. Järveküla kool – Margit Teikari, Tuuli Trei
24. Teater Ugala – Mait Summatavet
25. Näitus “Polaarruum” – Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi (arhitektuuribüroo b210) ja töötoas osalejad (Ulla Alla, Kristel Alliksaar, Ivo Arro, Alden Jõgisuu, Anne Kaljas, Juhan Kangilaski, Taavi Kask, Maris Kohv, Heleri Koltšin, Kaarel Kuusk, Martin Küttim, Joosep Laht, Helmi Langsepp, Helena Leif, Hannes Lung, Helen Melesk, Alina Nurmist, Raul Polding, Ann Press, Kirke Päss, Maarja-Liis Raamat, Mihkel Raev, Geithy Sepp, Liina Soosaar, Jekaterina Zakilova)
26. Öpiku Ärimaja fuajee – Hannelore Kääramees, Mattias Agabus, Tiiu Saal
27. Rahvusarhiivi püsiekspositsioon “Keerdkäigud” – Ann Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla
28. Tallinna Kaubamaja Kingamaailm – Margit Argus, Maris Kerge
29. Kiltsi Kaardiloss – Margit Argus, Siim Karro
30. Pagarikoda ja kohvik RØST – Sander Allmere, Kris Libe ja Mari Hunt, Britta Kongo, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi
31. Telia Eesti peakontor – Kärt Kukkur, Marja Viltrop, Liina Remmer, Riin Luuk
32. Rahvusarhiiv Noora – sisearhitektid Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe ja Maarja Varkki, arhitektid: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets
33. Restoran Juur – Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Vello Asi nimeline tudengipreemia

Vello Asi nimeline tudengipreemia antakse välja žüriivälise preemiana, Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostöös.

Restoran Juur

Oma nimega täpselt suhestuvalt on restorani Juur eesmärk üllatusi pakkuda läbi puhta orgaanilise tooraine seejuures taimseid koostisosi algmaitseteni taandades. Algselt industriaalsesse ruumi loodud uus keskkond toetab seda, väärtustades olemasolevat professionaalselt valitud säravate ebastandardsete detailide ning rohke rohelusega. Sisearhitektid: Ahti Grünberg, Tõnis Kalve (SOO4 Interiors)

Rahvusarhiiv Noora

Rahvusarhiivi uue hoone Noora sisearhitektuurne lahendus on muljetavaldav: seal kohtuvad mäluasutusele omane tagasivaade ja tänapäev. Oskuslikult on kaasatud fragmendid arhiivi enda esemelisest ajaloost, mis suhestuvad orgaaniliselt tänapäevase kihistusega ja moodustavad tugeva terviku. Autorid: Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Studio), kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki. Arhitektuur: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets 

Näitus “Uurali Kaja”

Eesti Rahva Muuseumi näituse „Uurali kaja“ mahukas ekspositsioon on ühtaegu tõsine ja mänguline kooslus argisest ja kujuteldavast soomeugrilaste elus. Lahendus on julge ja lavastuslik ning eeldanud suurepärast ja usalduslikku koostööd sisu ja vormiga tegelevate meeskondade vahel. Näituse autorid: Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann (JANKEN Wisespace) ning Mart Lankots, Kristian Kirsfeldt (Velvet). Karismaatilist lummust lisasid fotomaag Peeter Laurits ning helivõlur Taavi Tulev.

Korter Kivimäe tänaval

Uues korterelamus Nõmme mändide all on 85 m² kodu, mille valge kõrgläikeline sisekujundus on kantud omaniku maksimalistlikust unistusest ja sisearhitekti otsustavast julgusest tervikliku keskkonna loomisel. Kompaktne interjöör laseb kõneleda nii äärmise hoolega valitud sisustuselementidel kui ka igihaljal ümbrusel. Sisearhitektid Ines Käärma, Ingrid Songisepp (Ace of Space).