Selgunud on Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2018 nominendid!

On selgunud Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2018 nominendid!

Eesti Sisearhitektide Liidu seekordsele aastapreemia konkursile laekus tähtajaks, 31. maiks 55 tööd. Ellukutsutud viieliikmeline žürii, koosseisus sisearhitekt Päivi Meuronen (Soome), arhitekt Villem Tomiste, sisearhitekt Jan Graps, sisearhitekt Rene Safin ja kunstiajaloolane Krista Kodres on oma otsused teinud ning valinud välja 22 nominenti, millede hulgast omakorda 4 preemiasaajat ja 2 äramärgitud tööd.

Villem Tomiste: “Aastapreemiate võistlusele esitatud tööde mitmekülgsus ilmestas tänapäeva, mil hakkame jõudma selleni, et kvaliteetne siseruum on iseenesestmõistetav. Tööde rohkus ja nende kirevus juhtis tähelepanu tervikliku ruumi olemuse otsimise või lavastamise vajalikkusele sisearhitektuuris. Imeliste interjööride vahetul kogemisel ühel suvisel žürii ekskursioonipäeval paljastus tänane sisearhitektuur kui pieteeditundeline protsess, seda nii renoveerimiste, nii vanade kui päris uute keskkondade edasi ehitamise näol kui ka hooned, mis on justkui terviklikud ruumilaborid.”

Aastapreemia 2018 nominendid tööde konkursile laekumise järjekorras on:

1. Kulla leerimaja – Liis Tarbe (Karlerik Tarbe)
2. Maarjamäe loss – Raili Paling, Kadri Kaldam, Kärt Loopalu ja tehniline assistent Jelena Altmäe; arhitektuur Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Alo Sidorov, Andrus Kõresaar (KOKO arhitektid); maastikuarhitektuur Eleriin Tekko
3. Lutheri masinasaal – avaliku ala, büroode sisearhitektuur ja arhitektuur Hanno Grosschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur); kohvik, näituseala ja istumisalade sisearhitektuur Kadri Tamme (Kadri Tamme Sisearhitektuur)
4. Suvemaja Kakumäel – Rasmus Tamme, Kristina Oolu, Karolin Kõll ja Janika Verzun (ARS Projekt)
5. Lusthoone saun – Peeter Pere, Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid)
6. Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi kinosaal – Kariina-Kristiina Kaufmann, Kadi Karmann, Peeter Klaas, Ville Lausmäe (VL sisearhitektuur); arhitektuur Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper, Maiu Hirtentreu (BOA Arhitektid)
7. Eramu Viimsis – Kärt Tähema; arhitektuur Mateusz Kuo Stolarski (Tamizo Architects)
8. Äripäeva kontor – Hannelore Kääramees, Illimar Truverk, Tiiu Saal, Kaur Käärma (Arhitekt 11)
9. Eramu Nõmmel – Riina Harik, kaasa töötas Kadri Ruusna (Saha In); arhitektuur Emil Urbel, Andrus Mark (Arhitektibüroo Emil Urbel)
10. Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi püsiekspositsioon – Tarmo Piirmets, kaasa töötasid Inna Fleišer, Jekaterina Zakilova; arhitektuur Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper, Maiu Hirtentreu (BOA Arhitektid)
11. Näitus „Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos“ – Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg (ÖÖ-ÖÖ Arhitektid)
12. Peetri pink – Taso Mähar
13. Näitus “Mõeldes labürindist” – Raul Kalvo, Helen Oja
14. Laste Vabariik – Aet Ader, Karin Tõugu, Mari Hunt, Kadri Klementi, Mari Möldre, Helena Koop, Nele Šverns (b210)
15. Näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018“ – Janno Roos, Andres Labi (Ruumilabor)
16. Restoran Härg – Ines Käärma (Ace of Space), Aap Piho
17. Creative Fuel kontoripinnad – Tomomi Hayashi, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve
18. Näitus ja raamat “Uus Vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel” – Jüri Kermik
19. Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö “Re-purposing Space: the Role and
Potential of Spatial Intervention”
 – Tüüne-Kristin Vaikla
20. Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ruumid – Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Studio), Mikk Meelak (Platvorm); kaasa töötasid Ann Mirjam Vaikla, Kaia Tungal, Kadri Tikerpuu, Elo-Liis Parmas (Vaikla Studio), Raul Kalvo, Marti Kaljuve, Mikk Pärast, Andreas Wagner, Agnes Ratas (Platvorm)
21. Palverännumaja – Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Laura Ojala (KAOS Arhitektid)
22. Sfäär Resto – Ott Kangur

Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel pidulikul aastapreemiate auhinnatseremoonial 06. detsembril 2018 Salme Kultuurikeskuses, kus lisaks aastapreemiate žürii valikule kuulutatakse välja ESLi juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostööna väljaantav Vello Asi nimelise tudengipreemia saaja.

Nominentidest koostatakse virtuaalne ühisnäitus ja antakse välja raamat „Ruumipilt 2018“.

ESLi aastapreemiaga kaasneb meene, mille autoriks on Bruno Tomberg, ning rahaline preemia, mille väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.
Sisearhitektuuri preemiaid antakse välja järjekorras juba 41. korda.

Suured õnnesoovid kõigile asjaosalistele! Võtame teiega peatselt ühendust.

Lisainfo:

Kairi Rand
projektijuht

Eesti Sisearhitektide Liit
Rüütli 4
10130 Tallinn
+372 6464056
+372 5056723
kairi@esl.ee
esl.ee
sisu.esl.ee
arhitektuuripreemiad.ee
facebook.com/esleaia
facebook.com/symposiumSISU
facebook.com/EestiArhitektuuripreemiad
instagram.com/eaia_esl
issuu.com/eestisisearhitektideliit
youtube.com/user/sisearhitektideliit

X