Eesti Kultuuri Koda käivitab üleriigilise liikumise „Ütle tere!“

Eesti Kultuuri Koda käivitab üleriigilise liikumise „Ütle tere!“
Idee avalikustati Paide arvamusfestivalil 2016.a. suvel ja üleskutse kiideti heaks.

TERE-liikumise alguspäevaks saab 20.märts 2017, kevade algus.
Loodame, et aasta pärast, kui Eestil 100.sünnipäev, ütleme üksteisele rõõmsalt tere ja oleme kaasinimeste suhtes hoolivamad.

Kõik me püüdleme kõigest hingest parema elu poole, unistame harmooniliselt toimivast oma riigist. Meie mõtetes valitseb ideede küllus, mida kõike oleks vaja teha, et oleksime eluga Eestis rahul. Tegeleme globaalsete probleemidega, märkamata pisiasju, millest suured asjad alguse saavad.

Tere-liikumise eesmärk on panna mõtlema ühiskonda ja igat üksikisikut hingehariduse ja kultuursuse tähtsusest elus.

Peaksime Eesti elus muutusi soovides  alustama kõik iseendast. millised on meie endi mõtted, kuidas elame, kuidas käitume. Kas oleme kriitilised vaid kaasinimeste suhtes, kas oskame ka enda tegemisi kriitiliselt analüüsida.

Oleme ilmselt kõik kogenud mõistmatut kohtlemist ametiasutustes ja kaaskodanike tõrjuvat hoiakut avalikus ruumis. Kui oskame laulupidudel kokku hoida, miks me kaotame selle sooja tunde kaasinimestesse igapäevaelus?

Sotsiaalteadlased väidavad, et riigialamate rõõmus meel aitab kaasa kogu ühiskonna heaolule ning toob märgatavat edenemist ka majandustegevuses. Väikerahvana, kus kõik tunnevad kõiki, on meil suur võimalus üksteist toetada, üksteisesse lugupidavalt suhtuda ning omavahel viisakalt suhelda.

Alustame kõige lihtsamast-“tere“ ütlemisest.

Tegelikult on meil praegugi palju Tere-inimesi ja nemad võiksidki olla nakatajad, kelle kaudu „tere“ rahva hulgas levima hakkaks. „Eeskuju on nakkav !“ Tere-liikumise algatajad on kavandanud väikese TERE märgi, mida iga huviline saab kandma hakata, kuulutades end Tere-inimeseks.

Soovime, et kõik üleskutsed ja tegevused oleksid rõõmsad-positiivsed, mitte moraliseerivad.

Lae alla Tere märk

TERE-liikumise kontaktid:
Ivi-Els Schneiderivielsschneider@gmail.com  tel 5065713
Ivi Proosivi.proos@gmail.com  tel 5155122
Maie Tarma-Kibinmaie.tarmakibin@gmail.com  tel 5100510
Merli Antsmaamerli.antsmaa@gmail.com  tel 56492078
Evelin Rätsepevelin@ettevotluskyla.ee  tel 58047543
Ilmar Vallikiviilmar.vallikivi@gmail.com  tel 5151509

Sponsoritele: Eesti Kultuuri Koda  konto nr. EE301010220193804226 märgusõna „tere“

X